Transida
Transida

Denizyolu Taşımacılığı

Awesome Image

Denizyolu Taşımacılığı

Acarlar Lojistik, 100’e yakın ülke, 417’den fazla noktada denizyolu taşımacılığına yönelik sunduğu çözümlerle ticaretinize değer katar.
Awesome Image

Denizyolu Hizmetlerimize Genel Bakış

Üretilen herhangi bir ürünün, belgenin, emtianın ya da bir maddenin başka bir ülkeye ulaşması için deniz, hava ve karayolu seçeneklerinden birini kullanmanız gerekir. Denizyolu taşımacılığı, alışveriş için kullanılan ürünlerin yük gemilerine yüklenerek denizyolu aracılığı ile istenilen yere, istenilen zamanda transfer edilmesi olarak tanımlanır. 3 tarafı denizlerle kaplı olan ülkemizde, ürünlerin diğer ülkelere transfer edilme işleminde genellikle uluslararası denizyolu taşımacılığı kullanılır. Malların transfer işlemi limanlar arasında, profesyonel ekipler tarafından yapılır. Tonlarca malzemeyi başka bir ülkeye ulaştırmanın en uygun yöntemi uluslararası denizyolu taşımacılığıdır. Hassas ya da tehlikeli içeriğe sahip ağır ve yüksek sayıdaki malzemelerin darbe almadan güvenli bir şekilde ulaşımını sağlayan denizyolu taşımacılığı, geçmişten günümüze ulaşan en işlevsel lojistik yöntemlerden biridir.
Awesome Image
DENİZYOLU RAKAMLARIMIZ
0
Yılda Taşınılan Yük/Ton
Awesome Image
DESTİNASYONLAR
0+
Gittiğimiz Ülke Sayısı

Denizde Güçlü Bir Lider

Acarlar Lojistik, iş ortaklarının ihtiyaçlarına özel taşımacılık öncesinde her türlü taşıma kombinasyonunu planlar. Konteyner bazında FCL ve LCL taşımaları gerçekleştirdiği gibi, kara-deniz, deniz-hava, deniz-demiryolu entegrasyonu gibi intermodel taşımacılık modelleri de çözümleri arasındadır.
Awesome Image

Düzenli (Layner) Gemi Taşımacılığı

Sabit ve belirli rotaların kullanıldığı düzenli gemi taşımacılığı, Atlantik ötesi ürün transferlerinde tercih edilir. Gemi trafiğinin aktığı rotalar takip edilir ve geminin kalkış tarihi, limana ulaşım tarihi, navlun miktarı gibi tüm ayrıntılar ürün transferi öncesinde planlanır.
Awesome Image

Düzensiz (Tramp) Gemi Taşımacılığı

Rotası, transferin yapılacağı ürünlerin istikameti doğrultusunda değişen, sabit ve sürekli bir rotanın olmadığı gemi taşımacılığına düzensiz gemi taşımacılığı denir. Spontane olarak planlanan bu taşıma sistemi proje bazlıdır ve rotalar değişiklik gösterdiğinden navlun olarak tabir edilen taşımacılık ücreti de farklılaşabilir.
Awesome Image

Konteyner Taşımacılığı

Uluslararası ticarette en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan denizyolu konteyner taşımacılığı, fazla miktardaki ürünlerin uzak mesafelere pratik, hızlı ve aynı zamanda uygun ücretle gönderilmesini amaçlar. Ayrıca Ham petrol gibi yanıcı özelliği yüksek ürünlerin uzak mesafelere en güvenli şekilde transferi için uluslararası denizyolu taşımacılığına başvurulur.

İhtiyaçlara Özel Denizyolu Lojistiği

Uluslararası ticarette köklü bir geçmişe sahip denizyolu taşımacılığı; güvenilir ve hızlı olması nedeniyle tercih edilir. Günümüzün modern teknolojileri ile çok daha kolay ve pratik bir hale gelen lojistik yöntem, özellikle denize kıyısı olan ülkeler tarafından daha sık tercih edilir. Lojistik sektörde, malların hızlı ve kaliteli bir şekilde ulaşımının sağlanması önemlidir. Ancak bu sektörde başarıdan söz edebilmek için mal sevkiyatının uygun fiyat aralıklarında gerçekleşmesi gerekir.

Rekabetçi Fiyalar

Farklı Hat Seçenekleri

Dünyanın Her Noktasına

Güçlü ve Geniş Acente Ağı